ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Skontaktuj się!  

Leczenie kanałowe w trakcie 1 wizyty

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
01.06.2020

Jakie skojarzenie przywołuje hasło: leczenie kanałowe? Zapewne w głowie masz wizję długotrwałego i nieprzyjemnego procesu, którego efekty są co najmniej wątpliwe… Być może sam w przeszłości przechodził przez ten zabieg, a samo wspomnienie o tym wydarzenie nie napawa Cię optymizmem… W DentiCo jednak odmieniamy oblicze stomatologii! W naszej klinice leczenie kanałowe jest nie tylko komfortowe, ale standardowo jest przeprowadzane w trakcie 1 wizyty! Przekonaj się sam, jak wyglądają zabiegi wykonywane w oparciu o rozwiązania stosowane w prestiżowych gabinetach stomatologicznych na całym świecie.

Innowacyjne rozwiązania

Świetnie zdajemy sobie sprawę, że za komfort i skuteczność przeprowadzanych przez nas zabiegów nie odpowiadają tylko ogromna wiedza i bogate umiejętności lekarzy. Konieczne jest również wykorzystywanie wysokiej jakości technologii, dzięki którym można uczynić każde leczenie znacznie przyjemniejsze. Jednym z takich rozwiązań jest mikroskop stomatologiczny umożliwiający uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia pola zabiegowego. Jest to dla lekarza ogromna pomoc przy odszukiwaniu i dokładnym oczyszczaniu wszystkich kanałów. W ten sposób znacznie podnoszona jest skuteczność leczenia, która współcześnie sięga aż 95%! Dla wielu osób niemniej ważną zaletą wykorzystania tego nowoczesna urządzenia jest fakt, że częstokroć zabieg ten może odbyć się w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba! Z tego powodu w naszej klinice nie mogło zabraknąć mikroskopu.

Leczenie kanałowe w trakcie 1 wizyty

Tradycyjne leczenie kanałowe to długotrwały proces, w którym Pacjent był zmuszony do częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. W tym czasie zatruwano chory ząb, doprowadzając do obumarcia miazgi zęba. Nic dziwnego, że zabieg ten ciągle nie wzbudza zbyt pozytywnych skojarzeń… W naszej klinice leczenie to jest niezwykle komfortowe. Wszystko za sprawą mikroskopu! W większości przypadków zabieg może zostać przeprowadzony w trakcie 1 wizyty i trwa on zaledwie 2 godziny! Jest to możliwe do osiągnięcia, ponieważ mikroskop, pozwalający na nawet 25-krotne przybliżenie, pomaga lekarzowi odnaleźć wszystkie kanały i dokładnie je oczyścić.

Bezpieczne leczenie

Na początku w naszej klinice przeprowadzana jest dokładna diagnostyka, dzięki której lekarz może prawidłowo ocenić stan zdrowia jamy ustnej, a także określić długość wszystkich kanałów. W tym celu wykonujemy punktowe zdjęcia RTG w naszym prywatnym centrum diagnostycznym, co jest ogromną pomocą przy planowaniu leczenia.

Podczas zabiegu pierwszym etapem jest otwarcie zęba umożliwiające dotarcie do miazgi zęba. W celu odnalezienia wszystkich kanałów głównych oraz bocznych lekarz wykorzystuje mikroskop, dzięki któremu uzyskiwane jest nawet 25-krotne przybliżenie. Dentysta do oczyszczenia kanałów wykorzystuje specjalne, w pełni bezpieczne preparaty. Następnie przygotowane w ten sposób kanały są szczelnie wypełniane metodą kondensacji gorącej gutaperki, co przynosi znakomite efekty. Końcowym etapem jest zrekonstruowanie korony zęba. W tym celu przygotowywane są wysokiej jakości odbudowy protetyczne, które umożliwiają uzyskanie znakomitych efektów. Po zakończonym leczeniu będziesz mógł opuścić naszą klinikę z pięknym i szerokim uśmiechem!

Piękny i zdrowy uśmiech!

Uratowanie zęba! To jest właśnie najważniejszy argument przemawiający za koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego. Okazuje się, że to właśnie ten zabieg w wielu przypadkach bywa ostatnią deską ratunku dla chorego zęba. Dzięki temu można go uratować, a tym samym zachować pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że unika się w ten sposób konieczności przeprowadzenia skomplikowanego i kosztownego leczenia w przyszłości, mającego na celu zrekonstruowanie utraconego uzębienia. Dlatego nie rezygnuj z tej wyjątkowej szansy – zadbaj o swój piękny i zdrowy uśmiech!

Przeprowadzenie leczenia kanałowego wiąże się również z uwolnieniem się od poważnego bólu, do którego prowadzi zapalenie miazgi zęba. Wiele osób wspomina, że jest on na tyle dotkliwy, iż nie pozwala normalnie funkcjonować. Wykonanie każdej nawet najmniejszej czynności wiąże się z trudnościami. Leczenie kanałowe pozwala usunąć zapalenie miazgi zęba, a tym samym uporać się z poważnym bólem. Na Twoje twarzy w końcu zagości piękny, zdrowy i co najważniejsze szczery uśmiech!

Co możesz teraz zrobić?

Nie wierz mitom! Współczesne leczenie kanałowe jest niezwykle komfortowe i w wielu przypadkach może zostać przeprowadzone w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 58 557 77 77 lub +48 665 665 545.