ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Skontaktuj się!  

ORTODONCJA GDAŃSK

Jesteś niezadowolony z wyglądu swojego uzębienia? Wady zgryzu uniemożliwiają Ci komfortowe jedzenie swoich ulubionych dań? A może diagnostyka wykazała problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, czego konsekwencją są starte i skruszone zęby? W takich sytuacjach bez wątpienia będziesz zainteresowany leczeniem ortodontycznym pozwalającym skutecznie rozwiązać wszelkie problemy związane z wadami zgryzu. W DentiCo wykorzystujemy innowacyjne i bezpieczne metody, dzięki którym wkrótce będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem!

Wszystko, co musisz wiedzieć o ortodoncji

Ortodoncja zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu oraz różnych nieprawidłowości zębowych. Proces leczenia polega na stosowaniu specjalnych aparatów, które umożliwiają przywrócenie prawidłowego ustawienia zębów. Celem współczesnej stomatologii jest osiągnięcie znakomitych efektów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego komfortu. Mamy to na uwadze, dlatego stosujemy innowacyjne rozwiązania, między innymi niewidoczne nakładki. To właśnie dzięki nim cały proces leczenia jest właściwie niedostrzegalny dla innych, co znacznie podnosi komfort psychiczny Pacjenta. Ponadto zastosowanie nakładek w wielu przypadkach skraca leczenie nawet o kilka miesięcy. Możesz się o tym przekonać – wystarczy, że odwiedzisz naszą klinikę!

Odmień swoje życie – zdecyduj się na leczenie ortodontyczne

Jednym z poważnych problemów, jakie powodują wady zgryzu, jest znaczne pogorszenie estetyki uśmiechu. To może w konsekwencji doprowadzić do odczuwania wstydu, a tym samym do rezygnacji ze spotkań towarzyskich. Strach przed uśmiechaniem się sprawia, że nie możesz cieszyć się pełnią życia. Czy wiesz, że leczenie ortodontyczne może skutecznie zapobiec pojawieniu się tych problemów? Przekonaj się o tym sam i odmień swoje życie już dziś.

Pogorszenie estetyki to nie jedyny problem spowodowany wadami zgryzu. Okazuje się bowiem, że są one źródłem utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe, okazać się może spożywanie niektórych posiłków. Ponadto nieodpowiednie rozłożenie sił w jamie ustnej w wielu przypadkach prowadzi do odczuwania bólów głowy, karku, kręgosłupa czy napięć mięśni. Czasami również wady zgryzu są źródłem pojawienia się wad wymowy. Wszystkie te skutki mają negatywny wpływ na jakość życia. Dlatego nie zwlekaj dłużej i niezależnie od wieku zdecyduj się na leczenie ortodontyczne! To właśnie ono sprawi, że w końcu będziesz mógł w pełni cieszyć się pełnią życia.

Warto również pamiętać, że usunięcie wad zgryzu znacznie podnosi higienę jamy ustnej. Jak to możliwe? Leczenie ortodontyczne prowadzi do przywrócenie optymalnego ułożenia zębów, co tym samym przywraca pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Ważne jednak jest również to, że możliwe staje się oczyszczenie wcześniej niedostępnych przestrzeni. Dzięki temu można skutecznie zapobiec powstaniu i rozwojowi kamienia nazębnego, który jest główną przyczyną paradontozy. Jeżeli więc borykasz się z problemem wad zgryzu, koniecznie zwróć się do naszej kliniki. Chętnie pomożemy poprawić jakość Twojego życia!

EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

lek. dent. Mateusz Borowy

ortodoncja

Lekarz

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego pasją i główną domeną jest leczenie ortodontyczne oraz chirurgia stomatologiczna. Kieruje się indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta, ponieważ każdy z nas jest inny i wymaga odmiennej opieki. Dużą wagę przywiązuje do rozmowy oraz klarownego przedstawienia problemu i możliwych planów leczenia – uważa, że komunikacja i zrozumienie to podstawa. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach, aby zawsze zadbać o najwyższą jakość leczenia.

lek. dent. Mateusz Borowy

ortodoncja

Lekarz

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego pasją i główną domeną jest leczenie ortodontyczne oraz chirurgia stomatologiczna. Kieruje się indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta, ponieważ każdy z nas jest inny i wymaga odmiennej opieki. Dużą wagę przywiązuje do rozmowy oraz klarownego przedstawienia problemu i możliwych planów leczenia – uważa, że komunikacja i zrozumienie to podstawa. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach, aby zawsze zadbać o najwyższą jakość leczenia.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Rodzaje aparatów ortodontycznych

  Bardzo dobrze wiemy, że problemy ortodontyczne mogą być niezwykle zróżnicowane, dlatego stosujemy różnorodne rozwiązania pozwalające zawsze osiągnąć oczekiwane efekty. W DentiCo skutecznie usuwamy wady zgryzu, o czym świadczą liczni zadowoleni Pacjenci. Dołącz do nich już dziś i odmień swoje życie!

  Aparat GMD – to aparat zbudowany ze specjalnych tłoków wraz ze sprężynkami oraz z pierścieni, które umieszcza się na zębach, pozwalające osadzić akrylową płytkę na podniebieniu.  Rozwiązanie to pozwala na cofnięcie trzonowców, dzięki czemu znacznemu skróceniu ulega leczenie przy zastosowaniu aparatu mocowanego na stałe.

  Aparat Nance’a – służy do wzmocnienia zakotwienia pierwszych trzonowców stałych, a także niewielkiego poszerzenia łuku zębowego i rotacji trzonowców. Rozwiązanie to jest stosowane do utrzymania efektów po leczeniu aparatem GMD.

  Ruchome aparaty ortodontyczne – jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w przypadku dzieci, u których występują zęby mleczne wraz ze stałymi. Zakładanie aparatu jest niezwykle proste, dzięki czemu Twoja pociecha nie będzie miała żadnych problemów z tym procesem. Ważne, żeby był noszony przez całą noc oraz kilka godzin w ciągu dnia. Dzięki ruchomemu aparatowi można rozwiązać różnego rodzaju problemy ortodontyczne na wczesnym etapie, co pozwala zapobiec konieczności przeprowadzenie skomplikowanego leczenia w przyszłości.

  Stałe aparaty metalowe – jest to najczęściej stosowane rozwiązanie, w którym wykorzystuje się metalowe zamki, pierścienie, łuki oraz ligatury. Decydując na ten rodzaj aparatu, możesz wybrać przezroczyste lub kolorowe ligatury, czyli specjalne gumki.

  Stałe aparaty samoligaturujące – w tym przypadku wykorzystywane są innowacyjne zamki, które nie wymagają stosowania ligatur, czyli kolorowych gumek. Bardzo często leczenie przy użyciu tego rozwiązania jest krótsze niż przy zastosowaniu tradycyjnych aparatów.

  Aparaty ceramiczne – do stworzenia tych aparatów wykorzystywana jest ceramika, dzięki której możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów estetycznych. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że cały proces leczenie jest dyskretny.  Warto również podkreślić, że ceramika nie przebarwia się i zachowuje swoje właściwości estetyczne.

  Niemieckie aparaty metalowe ze stali nierdzewnej – jest to nowoczesne rozwiązanie stosowane w naszej klinice. W celu uzyskania znakomitych efektów estetycznych oraz funkcjonalnych te niemieckie aparaty produkuje się z jednego elementu nierdzewnej stali medycznej. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia również, że higiena jamy ustnej jest znacznie ułatwiona podczas całego procesu leczenia.

  Złote aparaty jest to nowoczesne rozwiązanie, które wykonane jest ze stali nierdzewnej oraz estetycznego białego złota. Zastosowane technologie sprawiają, że przez cały proces leczenia zamki zachowują złoty kolor. Aparaty te to estetyczne rozwiązanie, które pozwala uzyskać zachwycające efekty. 

  Niewidoczne nakładki – jeżeli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci przejść przez cały proces leczenia w sposób niewidoczny dla innych, to aparat nakładkowy jest dla Ciebie. Dzieje się tak, ponieważ do jego produkcji wykorzystany został specjalny przezroczysty materiał. Niewątpliwą zaletą jest, że nakładki mogą być zdejmowane i zakładane w dowolnym momencie. Przekonaj się sam, jak niezwykle komfortowe może być leczenie ortodontyczne przy wykorzystaniu niewidocznego aparatu i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną.

  Zobacz efekty leczenia naszych Pacjentów

  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pan Sebastian
  Pan Sebastian przeszedł u nas kompleksowe leczenie i kilka zabiegów, dzięki którym poprawiliśmy estetykę jego uśmiechu. Najpierw przeprowadziliśmy leczenie ortodontyczne. Gdy udało się już skorygować uzębienie Pacjenta, higienizacja, wybielanie regeneracyjne oraz flow injection dopełniły efektu. Pan Sebastian może teraz śmiało olśniewać uśmiechem.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Martyna
  U Pani Martyny przeprowadziliśmy leczenie ortodontyczne. Ale na tym nie koniec – zamocowaliśmy także pełnoceramiczne korony oraz dokonaliśmy chirurgicznej korekty dziąseł. Dzięki kompleksowemu zatroszczeniu się o uśmiech Pacjentki, uzębienie Pani Martyny wygląda teraz zupełnie inaczej.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Ewelina
  Pani Ewelina w celu korekcji swojego zgryzu zdecydowała się na leczenie ortodontyczne. Dodatkowo ze względu na martwy ząb przedni zarekomendowaliśmy wykonanie koron, by zapewnić lepszą estetykę uśmiechu. Pacjentka zdecydowała się jednak na tańsze rozwiązanie, czyli odbudowę w postaci flow injection. Po wykonanym zabiegu jest bardzo zadowolona z osiągniętych efektów.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Karolina
  Pani Karolinie zależało na poprawie estetyki i funkcjonalności jej uzębienia. Dążenie do tego celu zaczęliśmy od przeprowadzenia higienizacji wraz ze szczegółowym instruktażem, jak należy dbać o zęby w domowych warunkach. Wdrożyliśmy także leczenie ortodontyczne, a po jego zakończeniu wykonaliśmy wybielanie regeneracyjne. Uśmiech Pani Karoliny wygląda teraz zupełnie inaczej.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Natalia
  Pani Natalia miała problem z wadami zgryzu i ogólną estetyką zębów. Przeprowadziliśmy leczenie ortodontyczne, a także wybielanie. W naszym gabinecie higieny udzieliliśmy jej też instruktażu dotyczącego zmiany nawyków higienicznych. Panią Natalię czeka jeszcze rekonstrukcja zębów z użyciem uzupełnień na implantach, ale już teraz widać ogromną poprawę.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pan Jakub
  Wada zgryzu sprawiała, że uzębienie Pana Jakuba cechowało się niewłaściwym kształtem, problem stanowiły również zaburzenia okluzji. Zastosowane przez nas leczenie ortodontyczne skutecznie wyeliminowało kłopot, jednakże pozostała jeszcze kwestia nieestetycznego koloru zębów. Został on poprawiony dzięki bezbolesnemu zabiegowi wybielania, co przyniosło zauważalne efekty w krótkim czasie.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Lea
  Pani Lea chciała poprawić warunki zgryzowe oraz estetykę swoich zębów. Przeprowadziliśmy leczenie ortodontyczne złotym aparatem, a po jego zakończeniu rozjaśniliśmy zęby Pacjentki, stosując wybielanie regeneracyjne. Efekty mówią same za siebie.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Ilona
  Pani Ilona borykała się z wadą zgryzu, obniżającą estetykę jej uśmiechu. Zęby miały nieodpowiedni kształt oraz zachodziły na siebie, co dodatkowo utrudniało utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Leczenie ortodontyczne przy pomocy specjalnego metalowego aparatu skutecznie rozwiązało problem, a regularne wizyty higienizacyjne pozwoliły polepszyć kolor uzębienia.

  Wielokierunkowa jednoczasowa rozbudowa łuków zębowych

  W naszej klinice stomatologicznej wprowadziliśmy Wielokierunkową jednoczesną rozbudowę łuków zębowych, która została opracowana przez amerykańskiego lekarza Raphaela L. Greenfielda. Metoda ta pozwala na wyprostowanie zębów bez ich usuwania przy zachowaniu doskonałych efektów estetycznych. Dzięki Wielokierunkowej jednoczesnej rozbudowie łuków zębowych możliwe jest ustawienie zębów w strefie neutralnej, czyli w przestrzeni gdzie równoważą się siły mięśni języka, warg i policzków, tym samym można zapobiec konieczności noszenia aparatów retencyjnych. Dokonuje się tego poprzez jednoczesną rozbudowę łuków zębowych we wszystkich kierunkach w przestrzeni. Leczenie tą metodą pozwoli Ci cieszyć się pięknym, szerokim i stabilnym uśmiech bez konieczności usuwania zębów! Warto podkreślić, że w tym wypadku ryzyko nawrotu wad ortodontycznych jest niezwykle małe. 

  Niemiecka precyzja

  W DentiCo stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, dzięki czemu leczenie zawsze przynosi nie tylko znakomite efekty, ale również jest przewidywalne i w pełni bezpieczne. Wykorzystujemy aparaty wiodącego niemieckiego producenta, który od lat specjalizuje się w produkcji materiałów ortodontycznych. Zastosowane nowoczesne technologie sprawiają, że produkty te charakteryzują się najwyższą jakością i precyzją, spełniając tym samym wszystkie światowe i wygórowane standardy. Decydując się na leczenie w naszej klinice, masz więc pewność, że wykorzystywane przez nas rozwiązania pozwolą uzyskać zachwycające efekty.

  Umów się na wizytę!

  W DentiCo podczas leczenia wykorzystujemy wyłącznie aparaty ortodontyczne uznanych firm, co pozwala nam osiągnąć znakomite efekty. W naszej klinice do leczenia ortodontycznego podchodzimy kompleksowo, co oznacza, że przeprowadzamy zabiegi z różnych dziedzin stomatologii, dzięki czemu możemy uzyskać optymalne ustawienie uzębienia w jamie ustnej. Dzięki nam w końcu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000

  Najczęściej zadawane pytania o leczenie ortodontyczne
  Czy osoba dorosła może skorzystać z leczenia ortodontycznego?
  +
  Wielu dorosłych obawia się, że leczenie ortodontyczne skierowane jest tylko do dzieci i młodzieży. Okazuje się jednak, że na założenie aparatu można zdecydować się niezależnie od wieku.
  Czy leczenie ortodontyczne jest czasochłonne?
  +
  Leczenie ortodontyczne zazwyczaj trwa około 2 lat.
  Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne?
  +
  W początkowej fazie leczenia ortodontycznego może pojawić się niewielki dyskomfort, który ustępuje z reguły po kilku dniach. Żadne dolegliwości bólowe nie pojawiają się w przypadku stosowania niewidocznych nakładek.

  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!