Najczęstsze pytania dotyczące leczenia kanałowego

Tomasz Piekarz
Autor: Tomasz Piekarz
11.05.2020

Istnieje powszechne przekonanie, że leczenie kanałowe jest długim i bolesnym procesem. Okazuje się jednak, iż zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala osiągnąć zamierzone efekty przy zachowaniu najwyższego komfortu. Jak to możliwe? Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z leczeniem kanałowym, dzięki czemu mamy nadzieję, że rozwiejemy Twoje wątpliwości względem tego zabiegu.

Czy można wyleczyć całego zęba podczas jednej wizyty?

W naszej klinice stomatologicznej zawsze podczas leczenia kanałowego korzystamy z mikroskopu, który pomaga lekarzowi skutecznie przeprowadzić zabieg. Niewątpliwą zaletą zastosowania tego urządzenie jest fakt, iż w wielu przypadkach wyleczenie zęba może odbyć się podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Warto jednak zaznaczyć, że w skomplikowanych sytuacjach może być konieczne odbyć większej liczby wizyt.

Dlaczego leczenie kanałowe jest takie drogie?

Wysoka cena zabiegu spowodowana jest faktem, że podczas jego wykonywania konieczne jest zastosowanie wielu specjalistycznych narzędzi. Jednym z nich jest oczywiście mikroskop, który pozwala na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. W celu zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu wykorzystujemy wyłącznie jednorazowe narzędzia. Dodatkowo, by osiągnąć najlepsze efekty, stosujemy wysokiej jakości preparaty do oczyszczania kanałów. Wszystko to składa się na ostateczną cenę zabiegu.

Czy zabieg endodontyczny jest bolesny?

W DentiCo zawsze pragniemy uzyskać zachwycające efekty przy zachowaniu jak najwyższego komfortu. Udaje się nam to, ponieważ każdy zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Stosowane przez nas rozwiązania są niezwykle skuteczne, co oznacza, że leczenie kanałowe jest bezbolesne. Warto podkreślić, że po zabiegu endodontycznym ząb może być wrażliwy przez najbliższe 2 tygodnie.

Czy konieczne jest przed zabiegiem wykonanie RTG?

Badanie RTG przed leczeniem kanałowym jest niezbędne, ponieważ to właśnie na podstawie uzyskanego w ten sposób zdjęcia możemy prawidłowo ocenić anatomię kanałów, ich krzywiznę oraz długość. Badanie RTG wraz z wykorzystaniem mikroskopu podczas zabiegu jest gwarancją, że wszystkie kanały zostaną odnalezione.

Czy złamane narzędzia zostawia się w kanałach?

Do złamania narzędzi dochodzi niezwykle rzadko, w czym zasługę należy upatrywać w wysokich umiejętnościach naszych lekarzy oraz stosowanych wysokiej jakości rozwiązań. Niezależne od tego może dojść jednak do ich złamania. W takim wypadku stomatolog stara się usunąć pozostawione narzędzia.

Czy ząb może być drugi raz leczony kanałowo?

O możliwości ponownego wykonania leczenia kanałowego decyduje zawsze lekarz na podstawie dokonanej oceny zęba. Przeciwwskazaniem w takim wypadku może być znaczny zanik kości lub przebicie kanału.

Czy po leczeniu kanałowym ząb będzie słabszy?

Niestety, po zabiegu endodontycznym ząb staje się bardziej kruchy. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby po zakończeniu leczenia kanałowego zastosować najwyższej jakości materiały do odbudowy zęba. W ten sposób uzyskanymi efektami będzie można się cieszyć przez długie lata.

Co możesz teraz zrobić?

Leczenie kanałowe to w wielu przypadkach jedyna możliwość na uratowanie zęba, co jest niezwykle ważne dla zachowania pełnej funkcjonalności w jamie ustnej i estetyki uśmiechu. Pamiętaj, że komfort i skuteczność zabiegu endodontycznego zostały znacznie podniesione dzięki zastosowaniu nowoczesnych oraz w pełni bezpiecznych rozwiązań. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na przeprowadzenie tego leczenia wyłącznie w klinice, gdzie stosowane są najwyższe światowe standardy. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000 lub +48 665 665 545.